Τρίτη 17 Οκτωβρίου 2017
Επιτροπές Εκτύπωση

1)Τα ονόματα των εκλεγέντων μελών της Οικονομικής Επιτροπής με  θητεία από 06.03.2017- 31.08.2019

Τακτικά Μέλη:  
1.Σακαρίκος Γεώργιος
2.Μπούμπουρας Χαράλαμπος
3.Μοσχάκης Νικόλαος
4.Τούφου-Σαράντη Μαγδαληνή
5.Κριθαρέλλης Βασίλειος
6.Γεώργα Ελεονώρα

 

Αναπληρωματικά Μέλη:
1. Ποντίκας Ιωάννης

2. Παπαλιάς Αντώνιος

3. Πανταζής Σαράντης
4. Μπουλώτης Δημήτριος
5. Κυριαζής Παλαιολόγος


2)Τα ονόματα των εκλεγέντων μελών της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής με  
θητεία από 01.09.2014 έως 05.03.2017

Τακτικά Μέλη:
1. Μοσχάκης Νικόλαος

2. Παλατιανός Νεκτάριος

3. Παπαλιάς Αντώνιος

4. Σακαρίκος Γεώργιος

5. Χασάπης Ευάγγελος

6. Λυριστής Παράσχος

Αναπληρωματικά Μέλη:

1. Γαροφαλλίδης Εμμανουήλ
2. Σκαφίδας Γεώργιος

3. Σαρδιανός Αθανάσιος

4. Μυρτζανής Χρυσόστομος

5. Ετμεκτσόγλου Φωτεινή


 

3)Μέλη Εκτελεστικής επιτροπής:
Δημήτρης Μαρινάκης Δήμαρχος Λήμνου
Γεώργιος Σακαρίκος Αντιδήμαρχος Λήμνου
Νικόλαος Μοσχάκης Αντιδήμαρχος Λήμνου
Ιωάννης Ποντίκας Αντιδήμαρχος Λήμνου
Σαράντης Πανταζής Αντιδήμαρχος Λήμνου


4)Σύνθεση  Επιτροπής Διαβούλευσης:

Α. Πρόεδρος της Δημοτικής Επιτροπής Διαβούλευσης ορίζεται ο Δήμαρχος κ.Μαρινάκης Δημήτριος ή ο αντιδήμαρχος που ορίζει ο δήμαρχος με απόφασή του.

Β. Η σύνθεση των μελών της Δημοτικής Επιτροπής Διαβούλευσης του Δήμου Λήμνου ορίζεται ως ακολούθως:

1. ο Πρωτοπρεσβύτερος Αντώνιος Γιουρνάρας με αναπληρωτή τον Πρεσβύτερο Σταύρο Λάδη ως Εκπρόσωπος της Ιεράς Μητρόπολης Λήμνου & Αγίου Ευστρατίου.
2. ο κ.Μανιάτης Μιχαήλ-Ηλίας με αναπληρωτή τον κ.Σπανό Παναγιώτη ως Εκπρόσωπος του ΚΤΕΛ Λήμνου.
3. ο κ.Κράσσος Δημήτριος με αναπληρώτρια την κ.Βλαχογιάννη Ιωάννα ως Εκπρόσωπος του Αγροτικού Συν/σμού Λήμνου – Η ΕΝΩΣΗ ΣΥΝ.Π.Ε.
4. ο κ.Κουμελάς Δημήτριος με α΄αναπληρώτρια την κ.Καζόλη Ευτέρπη και β΄ αναπληρώτρια την κ.Παπαλιά Ισιδώρα ως Εκπρόσωπος της Διοίκησης του Γ.Ν. – Κ.Υ. Λήμνου .
5. ο κ.Μπλιάς Αντώνιος με αναπληρωτή τον κ.Σαρρή Στέφανο ως Εκπρόσωπος του Σωματείου Ε.Δ.Χ Λήμνου.
6. ο κ.Λυτσάκης Ιωάννης με αναπληρώτρια την κ.Φωτοπούλου Χαριτίνη ως Εκπρόσωπος του Ναυτικού Ομίλου Λήμνου.
7. ο κ.Καλλιγερής Βαγιανός ως Εκπρόσωπος του Συλλόγου Εθελοντών Αιμοδοτών και φίλων Εθελοντών Νήσου Λήμνου Δωρητών Οργάνων Σώματος «Ο ΑΓΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ».
8. η κ.Κάντζου Στυλιανή με αναπληρώτρια την κ.Ρουμπίνη Σούμα ως Εκπρόσωπος του Συλλόγου Ατσικιωτών Λήμνου «Ο ΑΓΙΟΣ ΕΡΜΟΛΑΟΣ».
9. ο κ.Θωμαΐδης Ιορδάνης με αναπληρωτή τον κ.Καλλιονίδη Ιωάννη ως Εκπρόσωπος της Ε.Π.Σ. Λέσβου, Τ.Ε Λήμνου.
10. ο κ.Τριανταφύλλου Παλαιολόγος με αναπληρωτή τον κ.Καράμαλη Βασίλειο ως Εκπρόσωπος του ΟΠΑΠ «Διαγόρας Σαρδών Λήμνου» .
11. η κ.Ψωμά Ελένη με αναπληρώτρια την κ.Κοχλιού Κλεονίκη ως Εκπρόσωπος του Συλλόγου γυναικών «Φιλία».
12. η κ.Χαλκά Παρθένα με αναπληρώτρια την κ Αντωνέρια Κυριακή ως Εκπρόσωπος του Εκπολιτιστικού Συλλόγου Πορτιανού Λήμνου.
13. ο κ.Αχιλαδέλλης Δημήτριος με αναπληρώτρια την κ.Γραγρά Αθηνά ωε Εκπρόσωπος του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού περιφερειακό τμήμα Λήμνου.
14. ο κ.Γιαννουλάκης Παναγιώτης με αναπληρώτρια την κ.Καραμόσχου Μαρία ως Εκπρόσωπος του Μορφωτικού Εκπολιτιστικού Συλλόγου «Ο Άγιος Δημήτριος».
15. η κ.Καμπακάκη Ελένη με αναπληρώτρια την κ.Στυλιανίδου Δέσποινα ως Εκπρόσωπος της Ε.Λ.Μ.Ε. Λήμνου.
16. η κ.Γαροφαλλίδου Μαντώ με αναπληρώτρια την κ.Μαυροθαλασσίτου Ελένη ως Εκπρόσωπος του Σώματος Ελληνικού Οδηγισμού.
17. η κ.Θέκλα Φιλίππου ως Εκπρόσωπος του Λυκείου των Ελληνίδων, Παράρτημα Λήμνου.
18. η κ.Χαψή Σοφία με αναπληρωτή τον κ. Τσότρα Αθανάσιο ως Εκπρόσωπος του ομίλου Προστασίας Περιβάλλοντος και Αρχιτεκτονικής Κληρονομιάς Λήμνου «ΑΝΕΜΟΕΣΣΑ» .
19. η κ.Βαρουχάκη Παρασκευή με αναπληρώτρια την κ.Μπουλούτη Αγγελική ως Εκπρόσωπος του Συλλόγου Ιδιοκτητών Ενοικιαζομένων Δωματίων Λήμνου & Αγίου Ευστρατίου.
20. ο κ.Στενός Νικόλαος με αναπληρωτή του τον κ.Ορφανίδη Νεκτάριο ως Εκπρόσωπος του Εμπορικού Συλλόγου Μούδρου.
21. ο κ.Μαρινάκης Νικόλαος με αναπληρώτρια την κ.Κατσανέρη Δέσποινα ως Εκπρόσωπος του Ιατρικού Συλλόγου Λήμνου.
22. ο κ.Λιβαθυνόπουλος Αλέξανδρος με αναπληρωτή του τον κ.Τριάντο Αριστείδη ως Εκπρόσωπος του Συλλόγου Ερασιτεχνών Ποδοσφαιριστών Λήμνου.
23. ο κ.Γρατσώνης Δημήτριος με αναπληρώτρια την κ.Σάραγκα Φωτεινή ως Εκπρόσωπος του Πολιτιστικού Συλλόγου Μούδρου.
24. ο κ.Σκάλκος Δημήτριος με αναπληρωτή τον κ.Καραντώνη Χαράλαμπο ως Εκπρόσωπος του Πανεπιστημίου Αιγαίου, Παράρτημα Λήμνου.
25. ο κ.Καζόλης Κωνσταντίνος με αναπληρωτή τον κ.Ψάρρα Χρυσόστομο ως Εκπρόσωπος του Εμπορικού Συλλόγου Λήμνου.

Στην επιτροπή συμμετέχουν και εννέα δημότες εγγεγραμμένοι στους εκλογικούς και στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους οι οποίοι ορίζονται, μετά από κλήρωση που διενεργήθηκε μεταξύ των δημοτών που εκδήλωσαν ενδιαφέρον, έπειτα από σχετική προκήρυξη του Δημάρχου για τη συλλογή αιτήσεων.

ΔΗΜΟΤΕΣ
ΔΗΜΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
ΓΚΑΛΙΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΖΕΡΦΟΥ ΜΑΡΙΝΑ
ΧΡΙΣΤΟΦΙΔΕΛΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
ΒΛΑΧΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΚΑΤΣΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
ΧΑΤΖΗΕΛΕΝΟΥΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΖΑΦΕΙΡΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

Γ. Η διάρκεια της θητείας της δημοτικής επιτροπής διαβούλευσης δεν υπερβαίνει τα δυόμιση έτη.

Δ. Η συμμετοχή στην επιτροπή είναι εθελοντική και άμισθη.

communitycentreslogo_rgb.jpg
koinpantfarm.png
banner_taksidevontas_sti_limno.jpg
banner_kanonismoi.jpg
bannerkifi5.png
bikesharing.jpg
polioxni2.jpg
civilprot2.jpg
banner_kep.png